Walkways4u

Jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej nietypowe i wyrafinowane projekty. Nasz zespół specjalistów, przekuwa Państwa pomysły i ogólne wyobrażenia w oryginalne i atrakcyjne rozwiązania architektoniczne. Dla nas żaden projekt jest za duży, za mały, ani zbyt trudny.

czerwone_wory01-270px pergola-reguly05-270px Covered space for hotels and restaurants
Pasaże i zadaszenia w Centrach Ogrodowych Pergole Reprezentacyjne Zadaszenia dla Hoteli i Restauracji
altana-drewniana06-270px mosty02-270px
Altany Mosty drewniane


Drewno klejone

Od początku swojej działalności wykonujemy konstrukcje z drewna klejonego warstwowo, impregnowanego ciśnieniowo. Pomysł wziął się z obserwacji cech tego drewna. Tak zwana „klejonka” zasadniczo nie pęka i nie rozwarstwia się


W przeciwieństwie do drewna litego, które schnąc pęka czasami na 2-3 cm. Dlatego nasza firma nie wykonuje konstrukcji z drewna litego


Klejonka jest także bardzo stabilna jeśli chodzi o skręcanie i deformacje. Poza tym drewno klejone jest z istoty suche. Do jego wykonania stosuje się lamele drewniane, podsuszane. Ma to niebagatelne znaczenie przy konstrukcjach drewnianych i ich montażu. Prace montażowe, nawet przy dość znacznych rozmiarach elementów mogą być prowadzone ręcznie lub przy wykorzystaniu jedynie podstawowego sprzętu mechanicznego ( wózek widłowy ).


Firma Walkways4u wykonuje zasadniczo dwa rodzaje konstrukcji : 1. Pasaże/zadaszenia otwarte oraz 2. Konstrukcje zamknięte ( hale / hangary) na potrzeby min Centrów Ogrodowych we Francji, Belgii oraz Anglii, a ostatnio i podmiotów z Polski.

Pasaże otwarte

Są to konstrukcje lekkie, z dachami z przezroczystego PCV lub poliwęglanu, umożliwiające przenikanie światła słonecznego. Stawiane są w celu ochrony towarów ( roślin, paczkowanej ziemi i torfu, innych akcesoriów ogrodowych ), które nie powinny przemarzać oraz moknąć w sposób niekontrolowany. Ponieważ firma Walkways4u specjalizuje się w łukach klejonych przeważają projekty z dachami łukowymi ( wykonany z elementów gięto-klejonych ).


Jednakże na życzenie klientów wykonujemy także i inne konstrukcje w tym pasaże podwójne czy też z dachami spadzistymi.


Dla klientów priorytetowe znaczenie ma przezroczystość pokrycia dachowego tak istotna dla sprzedawanych w Centrach Ogrodowych roślin.

Hale zamknięte

Zmiany klimatyczne ( pojawienie się mroźnych okresów na terenie Europy Zachodniej i Południowej ) przyczyniły się do powstania zapotrzebowania na lekkie hale zamknięte. Nasza firma wykonywała hale zamknięte ( wysokie, z obudową boków oraz z systemem drzwi przesuwnych ) dla klientów pragnących wymienić stare, metalowe hale na estetyczne obiekty z drewna klejonego.


Naszym „flagowym” projektem jest wykonanie zadaszeń ( 400 m2 ! ) we francuskim kurorcie narciarskim MORZINE, na wysokości 1000 m n.p.m. Wykonaliśmy halę z pokryciem dachowym z wytrzymałego PCV, której dach przyjmuje obciążenie 150 cm zlodowaciałego śniegu! To zasługa potężnych łuków i słupów klejonych, które pomimo „pracy” ( przy maksymalnym oblodzeniu dach hali opuszcza się o ok 10 cm ) skutecznie chronią wnętrze hali.


Hitem ostatnich lat stały się podwójne oraz potrójne hale / hangary. Wykonaliśmy je w południowej Francji dla hurtowników roślin. Poniżej hangary w konstrukcji z drewna klejonego przeznaczone pod ochronę cieplną drogocennych drzewek oliwnych


I podobny projekt wykonany dla hurtownika zaopatrującego całą Francję w akcesoria ogrodowe, firmy ERITERRE z okolic Lyonu.


Przy tej realizacji ważne było zabezpieczenie towarów znajdujących się we wnętrzu wiaty przed niszczącymi skutkami promieni słonecznych. Dlatego też dach został wykonany z grubego, białego PCV. Natomiast wykorzystanie klejonych elementów o dużych, stabilnych przekrojach umożliwiło Instalację przesuwnych, szczelnych drzwi oraz okien.

 

Niesłychanie ważnym elementem wartości dodanej jest estetyka konstrukcji wykonanych z drewna klejonego. Nie bez znaczenia jest także wspomniana wyżej stabilność wymiarowa, która umożliwia nam wykonywanie hal niezwykle szczelnych - jak w poniższej realizacji
Klient z pogranicza Niemiec i Francji ( Wissembourg ) prezentuje w wykonanej przez nas hali niesłychanie bogatą ofertę wyrobów bożonarodzeniowych ( okres październik – grudzień ) jak i wszelkiego typu rośliny, materiały i narzędzia ogrodnicze ( wiosna – lato ).

 

I na koniec – drewno klejone nie ma ograniczeń co do wymiarów ( ograniczeniem są możliwości transportowe ) oraz kształtów. Zapraszamy do dzielenia się marzeniami co do form konstrukcyjnych Państwa interesujących, a ekipa Walkways4u wykona resztę pracy.

Więcej o naszych pracach >>